#kulisy, #moda odpowiedzialna

#wemadeyourclothes – czyli kulisy Natuli

Jesteście ciekawe, w jaki sposób powstają nasze ubrania? Metka Made in Poland to dla Natuli powód do dumy, ale i ogromna odpowiedzialność, dlatego chciałabym przybliżyć Wam kulisy tworzenia kolekcji i osoby, bez których na pewno bym sobie nie poradziła!

Natalia – twórczyni marki Natula

Jak trudno być odpowiedzialnym?

Oj, bardzo! Będąc niedużą marką nie zlecam wielkich zamówień na odszycie tysięcy sztuk. Natula jest małą firmą i chcę, by taką pozostała. Zależy mi przede wszystkim na jak najlepszej jakości, dbałości o wykończenie. Dlatego znalezienie odpowiednich osób do współpracy było wyzwaniem! 

Ale od początku! 

Początek to porządkowanie pomysłów, których mam pełną głowę 😉 tworzenie moodbordu, dobieranie kolorów. Następnie projektuję, a w międzyczasie nieprzerwanie przez okrągły rok szukam odpowiednich materiałów. Jak już wiecie, wykorzystuję wyłącznie materiały z certyfikatami, bardzo dbam o to, by były bezpieczne dla skóry i dla środowiska. 

Następnie projekt przenosimy na konstrukcję. Razem z dwiema niezastąpionymi Paniami Krysią i Marysią, które mają ogrom doświadczenia, bystre oko i konkretne, sprawdzone rozwiązania, pracujemy nad przeniesieniem w realność pomysłu. One dokładnie wiedzą, gdzie dodać centymetr, gdzie odjąć kilka milimetrów, aby ubranie leżało na Waszych sylwetkach bezbłędnie. Każdy krój doprowadzamy do perfekcji! 

Wiecie, że… marynarkę tworzyłyśmy przez ponad rok? 

Zanim jednak zaczniemy Wam prezentować nowe rzeczy, testujemy! Pranie, prasowanie, noszenie przeze mnie i bliskie mi kobiety. Wszystkie obserwacje zapisujemy, a co trzeba – poprawiamy. Tu nie ma kompromisów! Następnie do gry wchodzi szwalnia, czyli Renata i Aneta. Szycie odbywa się już na bazie gotowych szablonów i zamówień zebranych z przedsprzedaży. 

Przeszywanie, testowanie, poprawianie

Musicie też wiedzieć, że nie każda szwalnia w Polsce to gwarancja najwyższej jakości czy zachowania praw pracowników, którzy:

→ Są odpowiednio wynagradzani za swoją pracę,
→ Mają właściwe warunki do niej,
→ Czują, że panuje w ich zakładzie miła atmosfera i szacunek do pracy oraz czasu.

Mnie udało się znaleźć takie miejsca po długich poszukiwaniach! Już ponad dwa lata pracujemy razem, rozumiemy się bez słów i łączy nas więź – taka realna, jak porozumienie dusz, co jest dla mnie szalenie istotne!

#wemadeyourcltohes – czyli wszystkie ręce na pokład

W tym wpisie chciałabym Wam też przedstawić osoby, które stanowią siłę Natuli. A ta siła, to każda kobieta, która ma swój udział w tworzeniu kolekcji! 

Jestem wdzięczna, że udało mi się spotkać na swojej drodze Renatę, Krysię i Marysię. Ich doświadczenie, determinacja i wiedza bardzo mi imponują na każdym kroku. Wiele się od nich uczę!

Gosia i Oksana – przez ich palce przeszły już setki natulowych koszul ♡

Pod skrzydłami Renaty pracują:

Jola z Edytą: mistrzynie krojenia, które dbają o to, żeby każdy model był skrojony zgodnie ze sztuką, nie idąc na skróty. Bacznie pilnują nitki prostej wyciągając i krojąc po niteczce.

Gosia i Renata: ekspertki w szyciu składającym się z wielu części i skomplikowanych operacji. Tworzenie jeansów opanowały do perfekcji. 

Gosia i Oksana: specjalistki od natulowych koszul, lubią nowe wyzwania i z uśmiechem podejmują się szycia nawet tych najbardziej wymagających materiałów. 

Asia i Ela: mistrzynie elastyczności i dzianinowych materiałów 😉 – dbają o to, by basic Natuli był trwały, wygodny i bezbłędnie odszyty.

Basia z pomocą Agnieszki pilnują, by każdy guziczek był na swoim miejscu, każda napka dobrze przytwierdzona, rygielek równiutki i we właściwej pozycji.

Pieczę nad nimi sprawuje Renata – mistrzyni organizacji, znawczyni fachu, wszystko ma w małym palcu! Instruuje i pomaga dziewczynom w swojej szwalni, przez co rozwijają swoje umiejętności. 

Gosia i Renata – do perfekcji opanowały szycie natulowych jeansów ♡

Aneta natomiast to specjalistka od rzeczy niemożliwych i zamówień specjalnych, perfekcjonistka. Kroi i szyje na bazie przygotowanych przez nas szablonów od pierwszej nitki do ostatniego guzika. Prowadzi malutką pracownię krawiecką i z pomocą Pani Heni dba o to, by największe wyzwanie, czyli marynarki i płaszcze były perfekcyjne. W tym fachu specjalizują się już od ponad 33 lat!

Czuję tę kobiecą moc i cieszę się, że Natula zgromadziła wokół siebie kobiety pełne zaangażowania, pasji i szacunku do tego, co tworzą. Dzięki nim możemy wspólnie cieszyć się ponadczasową modą w duchu slow fashion.

Sprawdź, które marki dołączyły do corocznej akcji Fashion Revlution #imadeyourclothes


3 thoughts on “#wemadeyourclothes – czyli kulisy Natuli

  1. K pisze:

    Świetny wpis :)) pozdrawiam Natulowy Team

  2. Agata pisze:

    Wspaniale dowiedzieć się, kto stoi za każdym etapem procesu powstawania tak fantastycznych ubrań :). Jestem zachwycona Natulą. Moja Babcia była świetną krawcową i przekazała mi, jak powinny wyglądać prawidłowo skrojone i uszyte ubrania – Natula właśnie takie ma. Cieszę, się że Was znalazłam. Od tej pory moja szafa sukcesywnie wzbogaca się o ponadczasowe elementy. Świetnie, że Natula jest marką, która stawia na jakość, szczerość i rzetelność. Kibicuję Wam bardzo i już czekam na kolejne cudowne ubrania :). Jestem wdzięczna każdej z Pań za zaangażowanie na każdym etapie. To widać w ubraniach, które wypuszczanie spod swoich rąk :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *