#moda odpowiedzialna

Wygodna i ciepła piżama na dobre samopoczucie…

… i dobry sen! Tym razem opowieść o tym, dlaczego na nocnej odzieży nie radzimy oszczędzać, w jaki sposób ją wybrać i co zrobić, by cieszyć się z regeneracji, którą nasz organizm otrzymuje, gdy się porządnie wyśpimy!

Piżama jako oddech dla skóry

Wiele mówi się o codziennych nawykach takich, jak te by przed snem nie korzystać już ze smartfona czy komputera, aby ograniczyć tzw. niebieskie światło czy dobrze przewietrzyć pokój. Poza tym istotne jest, by na etapie projektowania sypialni zastosować odpowiednie materiały (np. ściany pomalować antyalergicznymi farbami, a podłogę ułożyć z desek) i wprowadzić do pomieszczenia kwiaty, które mają działanie relaksujące i oczyszczające powietrze (np. skrzydłokwiat, sansewerie czy paprotki). Idąc dalej: rozsądnie wybrać łóżko i materac – każdy z tych elementów wpływa na nasz komfort. Nie możemy jednak zapomnieć też o tym, co jest najbliższe naszemu ciału! Pościel – najlepiej wykonana z naturalnych materiałów, przyjemna w dotyku, otulająca i przede wszystkim – pozwalająca skórze oddychać. Skoro średnio przesypiamy 1/3 swojego życia, to szkoda byłoby ten czas „zmarnować” uprzykrzając sobie dobry sen powyciąganym t-shirtem pamiętającym czasy liceum. Tuż obok pościeli niezwykłą rolę odgrywa też piżama! 

Koszula flanelowa – PRZYTULNA
Spodnie flanelowe – NOC

Po co Ci ładna piżama?

Co ważne, idealna piżama powinna być wykonana z naturalnych materiałów i swobodnie skrojona, tak aby nie krępować ruchów. Oczywiście na każdy sezon warto mieć inną – bawełniana flanela świetnie sprawdzi się jesienią i zimą, a lekki len czy bawełniany muślin – wiosną i latem. Jeśli lubicie bardziej eleganckie koszulki nocne, zwróćcie koniecznie uwagę na metki. Satyna powinna być bawełniana, a jedwab – wysokiej klasy. Sztuczne materiały mogą nie tylko uczulać czy powodować spory dyskomfort podczas ich noszenia, ale także zwiększać potliwość. 

Nie tylko na sen

Wyobraźcie sobie taką sytuację: słońce zagląda już przez okno, dzieci proszą o śniadaniowe naleśniki, a pies najchętniej już poszedłby na spacer… w takiej sytuacji piżamka, która jest powiedzielibyśmy „wyjściowa”, pozwoli zaoszczędzić parę minut cennego czasu. Wystarczy tylko założyć buty, sweter i płaszcz, a po powrocie z przechadzki z czworonogiem zasiąść do królewskiego posiłku 😉 Ładna piżama sprawia, że zapominamy o tej jej podstawowej funkcji i czujemy się komfortowo nawet wtedy, gdy kurier wcześnie rano zapuka do drzwi albo sąsiadka wpadnie z niezapowiedzianą wizytą. Pssst… niektóre modele pozwalają nawet na to, by cały dzień przepracować w nim na home office 😉

Jeśli wybierzecie górę i dół w zestawie, to w koszyku automatycznie naliczy się Wam rabat 15% ♡

Natulowa piżama, czyli nasze spełnienie Waszych marzeń

Takim marzeniem jest właśnie natulowa Przytulna Noc: miękka i ciepła flanelowa piżama składająca się z koszuli i spodni. Jeśli jesteście zmarźluchami… nie będziecie się z nią chciały rozstawać! O bezpieczeństwo dla Waszej skóry zadbamy już my 😉 Do jej uszycia wybraliśmy bowiem 100% bawełnę organiczną z certyfikatem GOTS. Co to oznacza? Otóż taka bawełna uprawiana i produkowana jest w zrównoważony sposób. 

Po pierwsze – do jej uprawy nie używa się pestycydów ani żadnych innych środków chemicznych (a zatem, jej włókna są bardziej wytrzymałe, bo nieosłabione procesami chemicznymi), również gleba, na której wyrasta, musi być naturalna.

Po drugie – gdy już zostanie zebrana, powstaje z niej materiał tak, aby nie nadwyrężyć kondycji środowiska – produkcja bawełny organicznej zużywa dwie trzecie mniej energii i niecałe 90% mniej wody niż przy bawełnie konwencjonalnej. 

Po trzecie – jest przyjemna w dotyku i bezpieczna dla wrażliwej skóry, pozwala jej oddychać. 

Co więcej certyfikat GOTS oznacza, że również ludzie pracujący przy jej wytwarzaniu i na każdym kolejnym etapie – mieli zapewnione godne warunki. A dla nas w Natuli to bardzo istotne! Chcemy współtworzyć odpowiedzialną modę opartą na filozofii życia w szacunku do ludzi, dbałości o relacje międzyludzkie i równowadze z naturą. A wszystko po to, żeby dobrze czuć się z sobą i w tym, co nosimy.


Zdjęcia zrobione przez Mariolę Żołądź w niesamowicie klimatycznej kamienicy Dominiki i Krzysztofa

NEWSLETTER

Wiesz dobrze, jak dbamy o osobisty kontakt, więc zapraszamy Cię do zapisania się do natulowego newslettera. Jako pierwsza dowiesz się o nowych kolekcjach, promocjach i naszych ważnych wydarzeniach. Porozmawiajmy!

    Twoje dane są u mnie bezpieczne – wysyłam tylko wartościowe treści, nie udostępniam Twoich danych innym.
    Jesteśmy tylko Ty i Ja.
    Szczegółowo opisałam to w Polityce Prywatności.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *